(Losonc, 1990. december 31.)
Bővebben »Éves archívum: 1990
A kisebbségben élő értelmiségi önvallomása (Portré, 1990)
Portré Duray Miklósról – 1990. Riporter: Győrffy Miklós
Bővebben »A nyelvháború újabb fejezete
(Az Együttélés Országos Tanácsa Intéző Bizottságának állásfoglalása a nyelvtörvényről. 1990. november 5., Pozsony. Az állásfoglalás szerzői Gyurcsík Iván, Popély Gyula, Duray Miklós.)
Bővebben »Az első csehszlovákiai szabad választás után (1990)
Duray Miklós 1990-ben a parlamentbe jutott Együttélés elnökeként hangsúlyozta, aktív konstruktív ellenzéki szerepkörben fognak politizálni a parlamentben.
Bővebben »Néha tekints vissza is!
(Duray Miklós nyílt levele Václav Havelhez, amely Rotterdamban jelent meg az NRC Handelsblad című holland napilapban, 1990. május 23-án)
Bővebben »Az Együttélés Politikai Mozgalom politikai programja
(Az Együttélés választási programjának Duray Miklós által fogalmazott fejezete, 1990. május) Az Együttélés Politikai Mozgalom a nemzetközi egyezségokmányokban foglalt elvek szellemében küzd egy demokratikus többpártrendszer kialakításáért, az emberi jogok és a nemzeti kisebbségek jogainak érvényesítéséért.
Bővebben »Forradalom vagy hatalomátvétel?
(Az 1989–1990-es rendszerváltozás időszakának áttekintése, különös tekintettel a csehszlovákiai helyzetre és a nemzetiségi kérdésre. Megjelent a Katolikus Szemle 1990. IV. számában.) /1/
Bővebben »Együttélés: Választási szövetség az MKDM-mel
Az 1989-es rendszerváltozás után a Csehszlovákiában élő magyarság három politikai tömörülést hoz létre. Az Együttélés az első szabad választásokon együtt indul a Magyar Kereszténydemokrata Mozgalommal, a magyar egységet a Független Magyar Kezdeményezés bontja meg. (mtv, archívum)
Bővebben »Petőfiék óhaja
(Ünnepi beszéd a pozsonyi Petőfi szobornál 1990. március 15-én)
Bővebben »Új politikai érték születik
(Az 1999-ben kiadott Önrendelkezési kísérleteink c. könyv egyik fejezetének előszava) Az új politikai versenyfeltételek egyik legfontosabb eleme a megszerveződés, a szervezettség lett.
Bővebben »